Ana sayfa İnsiyatif Yargı paketi için umutlandıran açıklama

Yargı paketi için umutlandıran açıklama

203
0

Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri olan yargı konusu için hükümetinin önem verdiği yargı paketi merakla bekleniyor.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in yaptığı açıklama ile paket daha da merak uyandıran bir hale geldi. Çelik, yargı paketinde bireyin hak ve özgürlüklerinin artacağını ve ifade özgürlüğünün genişleteceğini açıkladı.

Çelik, “Çok uzun bir zamandır terörle mücadele eden bir ülkeyiz. 15 Temmuz’da FETÖ’nün darbe girişimine karşı güçlü bir tepki verdik. Bu tepki karşısında aldığımız tedbirler hukuka uygun olmasına rağmen haksız birtakım eleştirilere muhatap oluyor. Ama reform sürecimizi sürdürüyoruz. Hem bireyin hak ve özgürlüklerinin artırılması, en önemlisi de ifade özgürlüğünün genişletilmesi bakımından burada güçlü kalemler yer alacak.” diye konuştu.
Çelik, uzun tutukluluk sürelerinin bir tür cezalandırmaya dönüşmesi karşısında alınacak tedbirlerin son derece önemli olduğunu, bu nedenle yargılamanın makul bir sürede, vatandaşa belli bir süre verilerek yapılmasının önem taşıdığını kaydetti.
BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here