Ana sayfa Gündem Türkiye vaka artışında zirveyi oynuyor!

Türkiye vaka artışında zirveyi oynuyor!

438
0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın günlük hasta sayısının yanında vaka sayısını da açıklamasıyla birlikte çarpıcı bir tablo daha ortaya çıktı. 25 Kasıma ait günlük korona virüs tablosu ile birlikte vaka sayısı 28 bin 351 olarak açıklandı ve bu sayı ile Türkiye, dünyada 5. sırada yer aldı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, günlük hasta sayısının yanında bundan böyle pozitif vaka sayısının da açıklanacağını söyledi.Önceki gün 7 bin 318 hasta sayısı ile salgının başından bu yana Türkiyede en yüksek sayıya ulaşıldı. Dün toplanan Bilim Kurulunun ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Temmuzdan sonra test yaptığımız grubun özelliği nedeniyle sadece semptomlu hastaları bildirdiğimiz için veri tablosunda gerçek mahiyetin anlaşılması adına hasta ismini kullanmayı tercih ettik. Bu konuda haksız ithamlarla karşılaştık. Dünyadaki hasta karşılaştırmalarında uyum sağlamak, sistemi riske eden durumu yansıtmak amacıyla ağır vakalarımızın sayısını da paylaşmayı tercih ettik” ifadelerini kullandı.
“Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda semptom göstermeyen pozitif vakaları da günlük tabloda vermeyi planlıyoruz” diyen Koca, bu doğrultuda 25 Kasıma ait günlük korona virüs tablosu ile birlikte vaka sayısını da 28 bin 351 olarak açıkladı.

Yeni vaka sayısı ile birlikte Türkiye, 25 Kasım günlük vaka sayılarına göre dünyada 5inci sırada yer aldı.
Toplam vakalara göre sıralamada ilk 10 içinde yer alan İngiltere, 11.299 vakayla bu listede ilk 10un hemen altında, 11. sırada yer aldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here