Ana sayfa Gündem Suruç ve Nusaybin’de 11 kişi şehit oldu

Suruç ve Nusaybin’de 11 kişi şehit oldu

426
0

Suriye’de terör örgütü YPG/PKK’nın işgali altındaki bölgelerden Suruç ve Nusaybin’e atılan roket ve havanlar 11 kişinin şehit olmasına 35 kişinin de yaralanmasına neden oldu.

En son Suruç’a yönelik havanlı saldırıda yaralananlardan İsmail Taşkın, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Terör örgütü YPG/PKK’nın Suriye’de işgali altındaki bölgelerden, dün Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki sivillere yönelik yaptığı havan mermili saldırıda 2 kişi hayatını kaybetmiş, 2 kişi yaralanmıştı.

NUSAYBİN’DE 8 ŞEHİT 

Terör örgütü YPG/PKK’nın Suriye’de işgali altındaki bölgeden, Mardin’in Nusaybin ilçesindeki sivillere yönelik yaptığı havan ve roketatarlı saldırıda 8 kişi şehit oldu, 35 kişi yaralandı.

Valilikten yapılan açıklamada, Suriye’de terör örgütü YPG/PKK işgali altındaki bir bölgeden Nusaybin ilçesine siviller hedef alınarak atılan havan ve roket mermilerinin isabet etmesi sonucu 8 kişinin şehit olduğu, 35 kişinin de yaralandığı bildirildi. Yaralanan vatandaşların Nusaybin ve Mardin Devlet hastanelerinde tedavi altına alındığı ifade edilen açıklamada, şehitlere Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlara acil şifa dileğinde bulunuldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here