Ana sayfa Siyaset Sandalye kırıldı Ekrem İmamoğlu yere düştü!

Sandalye kırıldı Ekrem İmamoğlu yere düştü!

194
0

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen, büyükşehir belediye başkanları toplantısında yaşanan ‘Ekrem İmamoğlu’nun sandalyesinin kırılması’ olayının detayları belli oldu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 29 büyükşehir belediye başkanını ağırlamıştı. Toplantıda ilginç bir olay yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan salona girerken tüm belediye başkanları daha önceden hazırlanmış üzerlerinde isimlerinin yazılı olduğu sandalyelerden ayağa kalktılar. Erdoğan’dan sonra yerlerine oturan başkanlardan Ekrem imamoğlu’nun oturduğu sandalyenin ayağı kırıldı. İmamoğlu yere düştü. Hemen düştüğü yerden kalkan İmamoğlu’na, Cumhurbaşkanı Erdoğan “Biz bir şey yapmadık sen sandalyeyi kırdın. Bu israfa girer.” diye seslendi. Gülüşmelerden sonra İmamoğlu yeni getirilen sandalyeye otururken bu sözlere “ikinci kez oturduğumda daha sağlam oturuyorum” diye yanıt verdi.

“İKİNCİ SANDALYEDE SAĞLAM DEĞİLMİŞ”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, katıldığı TV programında yaşanan olayı anlattı. Ongun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İmamoğlu’nun sandalyeden düşmesine yönelik “Bazı medya kuruluşlarında Cumhurbaşkanımızın sandalyenin parasını istediğine dair haberler vardı. Bu cumhurbaşkanımıza haksızlık olur. ‘Sandalyeyi kırdın, israf’ demiş sadece. Başkanımız da cevap olarak, ‘İkinci kez oturduğumda daha sağlam otururum’ demiş. İstanbul seçimlerini kastederek.” açıklamasında bulundu. Sandalyenin kırılmasının ardından görevlilerin yeni sandalye getirdiği söyleyen Ongun, “İkinci gelen sandalye de sağlam değilmiş. Bir süre sonra durumu fark eden görevliler, üçüncü kez başkanın sandalyesini değiştirmiş” diye konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here