Ana sayfa Siyaset İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne iki önemli atama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne iki önemli atama

245
0
Hamdi Alper Kolukısa

İETT Genel Müdürlüğü’ne Hamdi Alper Kolukısa, İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri A.Ş. (İSBAK) Genel Müdürlüğü’ne de Esat Temimhan atandı.

İstanbul Elektrikli Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT) Genel Müdürü Ahmet Bağış, 4 Eylül’de görevinden istifa etmişti. Bağış, istifa açıklamasında, “Profesyonel bir yönetim anlayışını umarak kabul ettiğim fakat maalesef bulamadığım İETT Genel Müdürlüğü görevinden bugün itibariyle verdiğim dilekçeyle ayrılıyorum” ifadelerini kullanmıştı.

HAMDİ ALPER KOLUKISA KİMDİR?

Hamdi Alper Kolukısa, 1979 yılında Tokat İli Zile ilçesinde doğdu. Atatürk Üniversitesi İktisat Bölümü’nden 2002 yılında mezun olan Kolukısa, Türk Silahlı Kuvvetlerinin açtığı sınavı kazarak 2004 yılında Kara Harp Okulu’ndan Teğmen rütbesi ile mezun oldu.

Kolukısa Jandarma Genel Komutanlığı’nda teğmen, üsteğmen ve yüzbaşı rütbeleri ile görev yaptı. Muğla Valiliği İl Trafik Komisyonu Üyeliğindeki 5 yıllık çalışma süresinin sonunda, 2014 – 2019 yılları arasında Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı görevini yapan Kolukısa, Türkiye Belediyeler Birliği Ulaşım Komisyonu Üyeliği, Türkiye Belediyeler Birliği, UKOME ve Mevzuat Komisyonu Başkanlığı görevini yapıyordu. Kolukısa, Ulaştırma Bakanlığı tarafından sınavla verilen ÜDY ( Ulaşım Üst Düzey Yönetici) Belgesi sahibi.

Esat Temimhan

ESAT TEMİMHAN KİMDİR?

1987 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Berlin Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans, Marmara Üniversitesi’nde doktora yaptı. 25 yıldır iletişim ve bilişim teknolojileri alanında profesyonel olarak çalışıyor.Sivil toplum kuruluşlarında gönüllü çalışmalar yapmakta olup Kadıköy Kent Konseyi bünyesinde bulunan Çevre ve Altyapı Çalışma Grubunun üyesi. Kaynak Yeniçağ: İBB’de 2 yeni atama!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here