Ana sayfa Gündem İstanbul Büyükşehir Belediyesi, vakıflara yardımı kesti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, vakıflara yardımı kesti

225
0

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, belediyenin önceki dönemde bir dizi vakıfla yapmış olduğu protokoller feshedildi.

Açıklamada, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bazı vakıf ve derneklerle olan bağlantılarının, tartışma konusu olduğu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla bir süre önce bu dernek ve vakıfların İBB ile olan çalışmaları üzerine inceleme başlatıldığı” hatırlatıldı.

Ayrıca incelemenin sürdüğü belirtilirken, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi, aralarında Ensar Vakfı, TÜRGEV, Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, TÜGVA, Daru’l Fünun İlahiyat Vakfı, Hoca Ahmet Yesevi Vakfı bulunan vakıflarla arasındaki protokolü fesh etme kararı almış ve protokolleri iptal etmiştir” denildi.

VAKIFLARA YAPILAN DEV YARDIM KESİLDİ

Bu vakıflar için bu zamana kadar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi bütçesinden toplam 357 milyon 453 bin 972 lira harcandığının belirlendiği” bildirilirken, Vakıflara kiralama, bakım-onarım ve yeme-içme kalemleri altında bugüne kadar 190 milyon liradan fazla ödeme yapıldığı, sadece bir vakfın ulaşım ve yeme-içme giderinin İBB bütçesine 56,5 milyon lira yük getirdiği” kaydedildi.

‘BU DAHA BAŞLANGIÇ’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da yaptığı açıklamada, yapılanın İstanbullulara hizmet etmediğini ve bundan sonra kaynakların sadece bu şehrin insanına sunulacağını belirtti. Ayrıca İmamoğlu, bunun daha başlangıç olduğunu da belirterek, bundan sonra belediyenin imkanlarını sadece İstanbullular için kullanılacağını söyledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here