Ana sayfa Gündem Gül’den idam açıklaması

Gül’den idam açıklaması

164
0

İdam hakkında konuşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Parlamento değişiklik yaparsa Cumhurbaşkanı Erdoğan ne yapacağını söylemiştir” dedi.

Adalet Bakanı Gül, idam tartışmalarıyla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Gül, “Bu konu nihai kararı parlamento verir. Anayasa değişikliği gerektiren bir konudur. Parlamento bu konuda herhangi bir düzenleme yaparsa Sayın Cumhurbaşkanı da o tutumunu bir kez daha söylemiştir. Umarız bu tür cezalara karşı hak edilen cezalar gecikmeksizin verilir ve bu tür acı hadiseleri de umarız yaşamayız. Bu konuda toplum olarak el birliği ile ne gerekiyorsa kanun, uygulama, idari tedbirler hepimize düşen sorumluluk elbette hepimizin görevidir.” Kadına yönelik şiddetle ilgili de konuşan Bakan Gül, “Meclis açıldığında bu şiddeti önleyici ne gibi ilave tedbirler gerekiyorsa hepimiz üzerimize düşeni elbette yaparız” dedi.
ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?
Rusya ziyareti dönüşü Emine Bulut cinayeti ile ilgili bir gazeteciye konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir kadını yavrusunun gözleri önünde bıçaklayarak öldürüyorsun. Kan revan içinde, yavrusu “ölme” diyor. Benim gönlüm açık ve net idamdan yana. Meclis kararını versin, kesinlikle onaylarım” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here