Ana sayfa Toplum ‘Geleceğe nefes seferberliği’ne büyük ilgi

‘Geleceğe nefes seferberliği’ne büyük ilgi

291
0

Orman varlığını artırma konusunda dünyaya örnek pek çok başarıya imza atan Türkiye, şimdi de ağaçlandırma ve orman varlığı konusunda toplumsal bilinci artırmak üzere yine dünyaya örnek olacak büyük bir seferberliği başlattı.

Türkiye’yi Guinness Rekorlar Kitabı’na taşıyacak bu ağaçlandırma seferberliğine ‘Geleceğe nefes’ adı verildi.11 Kasım 2019’da saat 11:11’de Tarım ve Orman Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda 81 ilde 2023 noktada 3 saat içinde 11 milyon fidan toprakla buluşacak. Geleceğe Nefes projesine tüm kurum ve kuruluşlar, sivil toplum örgütleri, Türkiye’de ve yurtdışında yaşayan tüm vatandaşlar fidan bağışlayabiliyor.

www.gelecegenefes.com adresi üzerinden her vatandaşımız Türkiye’nin istediği bölgesinde dikilecek fidanlara kendi ve aile bireylerinin isimlerini verebiliyor.

Öte yandan Orman Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Biliyoruz ki sizlerin elleri ile toprakta can bulacak olan fidanlar, gelecekte bu topraklarda yaşayan tüm canlılar için nefes olacak. Çocuklarımız, torunlarımız, onların çocukları bugün dikeceğiniz fidanlar, geleceğin ağaçları, ormanları sayesinde çok daha yeşil bir Türkiye’de ciğerlerini doldura doldura nefes alabilecekler. Geleceğe Nefes projemize tüm Türkiye sahip çıktı” Ülkemizin bugün de yarın da daha yeşil, daha yaşanılabilir bir ülke olması için gün bugün. Ailenizi, arkadaşlarınızı, komşularınızı alın, 11 Kasım’da saat 11:11’de bu bereketli topraklara siz de birer fidan dikin. Çocuklarımıza, torunlarımıza bırakacağımız en değerli miras, bugün dikeceğimiz o fidanlar olacak” ifadesi kullanıldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here