Ana sayfa Dünya Gazeteciler sıkıştırdı Trump ters köşe yaptı

Gazeteciler sıkıştırdı Trump ters köşe yaptı

154
0

Pakistan Başbakanı İmran Han ile yaptığı ortak basın toplantısında kendisini Hindistan konusunda sorgulayan Pakistanlı gazetecileri şikayet eden ABD Başkanı Trump, Han’a dönerek “Nereden buluyorsun bunları? Bu adamlar fantastik” dedi. 

ABD’nin New York kentinde gerçekleşen Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kapsamında Pakistan Başbakanı İmran Han ile ABD Başkanı Donald Trump bir araya geldi. Baş başa gerçekleşen görüşmenin ardından kameraların karşısına geçen ikili Keşmir sorununu ele aldı.


Pakistanlı gazetecilerden biri, soru sormak için söz aldığı sırada Keşmir sorunu nedeniyle alevlenen krizin taraflarından olan Hindistan’ı ‘saldırgan’ diye tanımladı. Bunun üzerine Trump, İmran Han’ı işaret ederek gazeteciye “İşte bu sevdiğim tarzda bir gazeteci. Sen onun (İmran Han) ekibinden misin? Düşündüğün şeyleri söylüyorsun. Seninki bir soru değil, bir beyan” ifadelerini kullandı. Bir gazetecinin de Keşmir’deki insan hakları ihlallerine dair bir soru sorması üzerine bu kez Trump, doğrudan İmran Han’a döndü ve “Bunlar gibi gazetecileri nereden buluyorsun? Bu adamlar fantastik” dedi. Bu diyalogun ardından İmran Han’ın yüzünün kızardığı görülürken, salonda bulunanların bazısı da durumu kahkahalarla karşıladı.

Bu, İmran Han ile Donald Trump’ın bir ay içinde gerçekleştirdiği ikinci görüşme oldu. Trump daha önce Keşmir sorunu konusunda Hindistan ile Pakistan arasında ara buluculuk yapabileceğini söylemişti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here