Ana sayfa Gündem DAEŞ lideri Bağdadi’nin öldüğü yer görüntülendi

DAEŞ lideri Bağdadi’nin öldüğü yer görüntülendi

313
0

DAEŞ lideri Ebubekir el Bağdadi’nin öldürüldüğü iddia edilen İdlib’deki yerleşime yapılan gece baskını ve sonrasına ait bir video yayınlandı

Rus gazeteci Vladimir Solovyev’in Twitter’dan paylaştığı videoda, DAEŞ lideri Ebubekir el Bağdadi’nin öldürüldüğü iddia edilen İdlib bölgesindeki yerleşime yapılan gece baskını ve sonrasına ait görüntüler yer alıyor.Daha önce Newsweek dergisinin Pentagon yetkililerine dayandırdığı haberinde, DAEŞ lideri Ebubekir el Bağdadi’nin ABD Özel Kuvvetleri’nce düzenlenen bir baskında öldürüldüğü iddia edilmişti. Ancak bu haber resmi yetkililerce doğrulanmadı.
Diğer yandan Irak istihbaratından üst düzey bir kaynak, Irak’ın resmi haber ajansı INA’ya DAEŞ liderinin öldürüldüğü yönündeki haberleri doğruladı.

Daha önce Beyaz Saray Sözcüsü Hogan Gidley, ABD Başkanı Donald Trump’ın TSİ 16:00’da ‘önemli bir açıklama’ yapacağını açıklamıştı. Trump ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Çok büyük bir şey oldu” derken, bahsettiği konunun içeriğine dair bir bilgi vermemişti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here