Ana sayfa Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan: Güvenli bölge için tarih verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Güvenli bölge için tarih verdi

202
0

Suriye’nin kuzeyinde sınır hattı boyunca kurulacak güvenli bölge hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir kaç hafta içinde Türk askerinin bölgeye girmemesi hâlinde harekat planının devreye sokulacağını söyledi.

Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları Diploma Töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ordumuz, darbe dönemlerinde örselenmiş olsa da istiklalimizin ve istikbalimizin en büyük güvencesi olmaya hep devam etti ve edecektir” dedi.
“PLANIMIZ DEVREYE GİRECEK”
Fırat’ın doğusunda sınır hattı boyunca terörden arındırılmış güvenli bölge ile ilgili de açıklamalarda bulunan Erdoğan, sabrın sonuna gelindiğini söyleyerek, “Birkaç hafta içinde askerlerimiz bölgeyi kontrol etmezse, kendi harekat planımızı devreye sokacağız. Varsın gerisini karşımızdakiler düşünsün. Artık hiç kimse karanlık eller tarafından bir proje olarak sahaya sürüldüğü açıkça görülmüş olan DEAŞ bahanesiyle kimseyi kandırmaya kalkmasın. Bölgedeki sorun DEAŞ değil. Birtakım güçlerin çıkar paylaşımı savaşıdır” dedi.
NATO’DAN ÇIKMA DÜŞÜNCEMİZ YOK”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemde Türkiye’nin eksen değişikliği üzerinden tartışılan NATO üyeliği hakkında da konuştu. Erdoğan, “Ne NATO üyeliğinden, ne müttefiklerimizden vazgeçmek gibi bir niyetimiz yoktur” şeklinde konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here