Ana sayfa Siyaset Binali Yıldırım’ın yeni görevi belli oldu

Binali Yıldırım’ın yeni görevi belli oldu

216
0

İstanbul seçimlerinin ardından hangi göreve getirileceği merak edilen AK Parti Milletvekili Binali Yıldırım’ın Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak atanacağı belirtildi.

AK Parti kadroları arasında konuşulan iddialara göre Yıldırım, Fuat Oktay’dan sonra 2. Cumhurbaşkanı yardımcısı olacak. Binali Yıldırım için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde makam odası hazırlıklarına başlandığı da öne sürülüyor. Öte yandan AK Parti içerinde kabine değişimi tartışmaları sürüyor. Berat Albayrak’ın görevden alınacağı tartışmaları son günlerde yerini sessizliğe bıraktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kolay kolay Berat Albayrak’tan vazgeçmeyeceği belirtiliyor. Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Berat Albayrak arasında yaşanan gerginlik sürüyor.
AK Parti daha çok kabine revizyonu değil yeni arayış içinde. Hükümet ”Cumhurbaşkanı Yardımcılarına bağlı çalışacak bir Bakanlar kurulu” modeli üzerinde duruyor. Böylece Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı Yardımcıları aracılığıyla bakanlıklar arasındaki koordinasyonu daha kapsamlı biçimde sağlayacağı belirtiliyor.
BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here