Ana sayfa Siyaset “Belediye meclislerini Cumhur İttifakı yönetiyor”

“Belediye meclislerini Cumhur İttifakı yönetiyor”

374
0

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam’daki 29. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın kapanışında ‘belediye meclisleri’ hakkında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Belediye meclislerini Cumhur İttifakı yönetiyor. İstanbul’da da yönetiyor, Ankara’da da açık ara yönetiyor. AK Partinin girdiği tüm milletvekili ve mahalli idareler seçimlerindeki genel seviyesinin gerisine düşmedik. Elbette milletvekilliği ve belediye başkanlığı olarak kaybettiğimiz her yerin muhasebesini yapacak, gereken tedbirleri alacağız. Fakat evvela, ortada asla bir başarısızlık, telafi edilemeyecek bir yıkım olmadığını önce kendimiz kabul edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

BELEDİYE MECLİSLERİ SORUNU

Seçimin ardından önem kazanan ‘Belediye Meclisleri’ belediyelerde kararın alındığı bir üst kurul haline geldi. Bazı büyükşehirlerde belediye başkanının üye olduğu partinin mecliste çoğunluğu sağlayamaması değişik krizlere ve iş yaptırmamaya neden olabiliyor.

Seçmen önemli büyükşehirlerde (İstanbul ve Ankara) belediyeyi CHP’ye, meclis üyeliklerini ise AK Parti’ye vermişti. Yorumcular bu kaosun vatandaşlar tarafından, “Birlikte çalışın” mesajı taşıdığını belirtirken siyasiler bu mesajı almamakta kararlı…BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here