Ana sayfa Siyaset AK Parti’den 4 istifa daha!

AK Parti’den 4 istifa daha!

260
0

Ahmet Davutoğlu’nun AK Partili isimlerle birlikte istifasının ardından 4 istifa daha yaşandı. 25. ve 26. Dönem AK Parti İzmir Milletvekili Doç. Dr. İbrahim Turhan, AK Parti eski Konya milletvekili Ömer Ünal, AK Parti eski Bursa milletvekili Cemalettin Kani Torun ve AK Parti eski Ağrı milletvekili Cesim Gökçe AK Parti’den istifa etti.

İstifa ederken yeni bir siyasi hareket inşa edeceklerini açıklayan Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti içinde bir ekip kurduğu ve bu ekibin de Davutoğlu ile birlikte partiden istifa edeceği konuşuluyordu. Bu iddianın üstüne istifa eden AK Parti’de 25. ve 26. Dönem İzmir Milletvekili Doç. Dr. İbrahim Turhan, “AK Parti yönetimi partiyi istişareye ve eleştiriye açık kurumsal bir siyasal yapı olarak değil, ancak bir nesil devam edecek aile şirketi olarak gördüğünü belli etmiş oldu” ifadelerini kullandı.

İşte Turhan’ın istifa mesajı:
KURULUŞ İLKELERİNDE UZAKLAŞTI

İstifa eden AK Parti eski Konya milletvekili Ömer Ünal, “İlçe başkanı, milletvekili, teşkilat başkan yardımcısı olmanın dışında en önemlisi uzun yıllar gönüllü bir nefer olarak çalıştığım, hizmet ettiğim AK Parti’den, kuruluş ilkelerinden uzaklaşması, bu ilkelere yabancılaşması nedeniyle istifa ediyorum” dedi.

AK Parti eski Ağrı milletvekili Cesim Gökçe
AK Parti eski Bursa milletvekili Cemalettin Kani Torun
AK Parti eski Konya milletvekili Ömer Ünal

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here